Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letecky do Peenemunde

Výlet do Peenemünde byl jeden z nejazjímavějších výletů, které jsme kdy podnikli, i když nebyl rozhodně nejdelší. Jelikož je letiště Peenemünde cca 2 hodiny letu naším RG-éčkem od Letňan, celý výlet lze zvládnout i za jeden den. Optimální je, když se vyrazí brzo ráno (kolem 6. hodiny ranní), jelikož v Peenemünde otevírají už v 8 hodin a jeden pilot letí tam a druhý zpátky. Náklady na let jsou pak poloviční. Let jsme provedli z prahy přes NER a HDO VORy kolem Berlína přímo na pobřeží Baltského moře, samozřejmě podle letového plánu. Přiblížení jsme prováděli na dráhu 13, což je přímo přes moře a v ose dráhy umístěný maják. Prostě nádhera! Peenemünde bývalo za Druhé světové války nacistickou základnou pro vývoj a odpalování bojových raket V-1 a V-2 na Británii. Dodnes z letiště a vlastně celého poloostrova historie jen čiší. Navštívili jsme museum v bývalé továrně v městečku Peenemünde (cca 20 minut chůze od letiště, ale lze si zapůjčit kolo), zajímavostí je také unikátní museum vybudované přímo na palubě Sovětské ponorky. Po rychlém občerstvení (samozřejmě Bratwurst) jsme se vydali napříč poloostrovem na překrásné písečné pláže, abychom se vykoupali a pak už byl čas se vrátit na letiště a dát Peenemünde sbohem. V Praze jmse přistáli něco kolem 20. hodiny. Unavení, ale naprosto spokojení a přeplnění zážitky!

Výlet do Peenemünde můžeme jen doporučit, avšak je třeba mít alespoň základní znalosti němčiny, v této části Německa anglicky hovoří jen málo obyvatel. Avšak všichni jsou přátelští a rádi pomohou.

Pokud chcete také zažít takovýto krásný výlet, přihlaste se k nám do výcviku a my Vás rádi vše naučíme. Pokud už jisté zkušenosti máte, můžeme Vám zapůjčit letadlo i se zkušeným instruktorem.