Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letecká škola

Chcete se naučit pilotovat letadlo? Vyškolíme vás na motorových letounech, ultralightech nebo kluzácích až do úrovně PPL(A) s doplňujícimi kvalifikacemi jako např. lety v noci. Každý kurz je specifický s přátelským přístupem k žákovi. Letecká škola v Aeroklubu Praha Letňany je ohlášenou organizací pro výcvik CZ/DTO-25 dle nejpřísnějších platných evropských standardů. Pořádáme také teoretické kurzy, školení a přípravné semináře.

Chcete se stát pilotem? Přečtěte si, co obnáší letecký výcvik.

Pilot motorových letounů

Pilot motorových letounů

Základní letecký výcvik pro piloty začátečníky a nadšence s většími leteckými ambicemi.

Pilot ultralightů

Pilot ultralightů

Nejdostupnější, ekonomicky výhodný letecký kurz na moderních letounech. Po absolvování výcviku získáte možnost cestovat s maximálně jedním pasažérem.

Pilot kluzáků

Pilot kluzáků

Letecký kurz bezmotorového létání. Staňte se pilotem na kluzácích nebo lehkých kluzácích, které jsou přístupnější z hlediska nižší zdravotní způsobilosti.

Samostatná teoretická výuka

Hromadná teoretická výuka

Výuka probíhá prezenční formou v předem určených termínech v naší učebně na Letišti Letňany. Až na specifické předměty je společná pro výcvik PPL(a), ULL i SPL a účastní se jí většinou kolem dvaceti posluchačů. Výuka v termínu říjen – leden bývá zpravidla jeden den každý druhý víkend, přičemž přesný rozpis obdrží zájemci v záři. Výuka mimo tento hlavní termín (např. květen – červen) probíhá ve všední dny po pracovních hodinách. Rozsah výuky je daný předpisem a její přesnější popis a cenu najdete u jednotlivých výcviků.

Přihlásit se
Aktuální skupinové termíny:

Individuální teoretická výuka

Výuka probíhá prezenční formou v termínech, které si dohodne zájemce s jednotlivými instruktory. Dáváme přednost výuce v prostorách naší učebny na Letišti Letňany, ale není problém uspořádat přednášku i v prostorách, zajištěných zájemcem (typicky v jeho pracovním zázemí). Rozsah výuky je daný předpisem a její přesnější popis najdete u jednotlivých výcviků. Cena výuky je 20 000 Kč vč. DPH.

Přihlásit se

Proč zahájit letecký výcvik právě v Aeroklubu Letňany?

Kvalita a bezpečnost výcviku

Žákům naší letecké školy věnujeme maximum času, který je potřebný k úspěšnému zvládnutí pilotního výcviku. Velký důraz klademe na dokonalé zvládnutí nouzových situací. Soustředíme se na správnou a efektivní činnost na palubě v průběhu letu. Jako jedni z mála nacvičujeme vybírání vývrtek v rámci základního výcviku a běžně létáme na řízená i neřízená letiště do zahraničí.

Individuální a přátelský přístup

Naši žáci jsou pro nás partnery a kamarády. Uděláme vše proto, aby vám létání a vše s ním spojené přinášelo radost. Přečtěte si, co o nás napsali žáci, ze kterých jsme vychovali schopné a zodpovědné piloty. Mnozí z nich jsou dnes úspěšnými dopravními piloty a představiteli bezmotorové akrobacie.

U nás platíte jen za opravdové létání

Cena našich výcviků se odvíjí pouze od letové doby – od startu po přistání. Za pojíždění po zemi neplatíte. Pro schopné a pravidelně létající žáky nabízíme slevu na výcvik a time building!