Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel Aero Blog O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letecká škola

Chcete se naučit pilotovat letadlo? Vyškolíme vás na motorových letounech, ultralightech nebo kluzácích až do úrovně PPL(A) s doplňujícimi kvalifikacemi jako např. lety v noci. Každý kurz je specifický s přátelským přístupem k žákovi. Letecká škola v Aeroklubu Praha Letňany je ohlášenou organizací pro výcvik CZ/DTO-25 dle nejpřísnějších platných evropských standardů. Pořádáme také teoretické kurzy, školení a přípravné semináře.

Chcete se stát pilotem? Přečtěte si, co obnáší letecký výcvik.

Pilot motorových letounů

Pilot motorových letounů

Základní letecký výcvik pro piloty začátečníky a nadšence s většími leteckými ambicemi.

Pilot ultralightů

Pilot ultralightů

Nejdostupnější, ekonomicky výhodný letecký kurz na moderních letounech. Po absolvování výcviku získáte možnost cestovat s maximálně jedním pasažérem.

Pilot kluzáků

Pilot kluzáků

Letecký kurz bezmotorového létání. Staňte se pilotem na kluzácích nebo lehkých kluzácích, které jsou přístupnější z hlediska nižší zdravotní způsobilosti.

Samostatná teoretická výuka

Individuální teoretický výcvik

Máte-li náročný časový rozvrh nebo se nechcete zúčastnit skupinové teorie, využijte alternativu v podobě individuálního výcviku. Harmonogram výuky vám přizpůsobíme na míru a naši instruktoři se budou věnovat výhradně vám.

Přihlásit se

Hromadná teoretická výuka

Než usednete do kokpitu letadla, je nutné osvojit si základní teoretické znalosti. Týkají se konstrukce letadel, meteorologie, předpisů, navigace, komunikace a podobně. Naši instruktoři vám podstatné informace sdělí a názorně představí v rámci vypsaných termínů.

Více informací
Aktuální skupinové termíny:

Proč zahájit letecký výcvik právě v Aeroklubu Letňany?

Kvalita a bezpečnost výcviku

Žákům naší letecké školy věnujeme maximum času, který je potřebný k úspěšnému zvládnutí pilotního výcviku. Velký důraz klademe na dokonalé zvládnutí nouzových situací. Soustředíme se na správnou a efektivní činnost na palubě v průběhu letu. Jako jedni z mála nacvičujeme vybírání vývrtek v rámci základního výcviku a běžně létáme na řízená i neřízená letiště do zahraničí.

Individuální a přátelský přístup

Naši žáci jsou pro nás partnery a kamarády. Uděláme vše proto, aby vám létání a vše s ním spojené přinášelo radost. Přečtěte si, co o nás napsali žáci, ze kterých jsme vychovali schopné a zodpovědné piloty. Mnozí z nich jsou dnes úspěšnými dopravními piloty a představiteli bezmotorové akrobacie.

U nás platíte jen za opravdové létání

Cena našich výcviků se odvíjí pouze od letové doby – od startu po přistání. Za pojíždění po zemi neplatíte. Pro schopné a pravidelně létající žáky nabízíme slevu na výcvik a time building!