Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letiště Havlíčkův Brod

Letiště v Havlíčkově Brodě je celoroční základnou našich plachtařů, kteří zde spolupracují s Aeroklubem Havlíčkův Brod. Aeroklub Praha Letňany má na tomto letišti svůj vlastní hangár s technickým zázemím. Ubytování našich členů a občerstvení zatím zajišťuje místní aeroklub, v plánu je rozšíření vlastního areálu o klubové zázemí.

Brodské letiště poskytuje nejen široké letecké vyžití – dobré přeletové podmínky, vzdušný prostor v okolí bez výraznějších omezení, dlouhá travnatá dráha či možnost plnění leteckými pohonnými hmotami – ale rovněž i prostor pro spoustu neleteckých aktivit. Samotný areál představuje v podstatě rekreační oblast a malebné okolí Vysočiny přímo vybízí k nespočtu výletů.

Na havlíčkobrodském letišti pořádá náš aeroklub každoroční plachtařská a motorová soustředění, stejně tak již tradiční celorepublikové plachtařské závody, Plachtařský pohár Vysočiny. Ten se v průběhu let vyvinu z původně letního soustředění našeho Aeroklubu na jeden z hlavních závodů plachtařské sezony.