O nás Flight school Sightseeing flights Plane rental About Aeroclub Kontakt
cz en

Letiště Havlíčkův Brod

Letiště v Havlíčkově Brodě je celoroční základnou našich plachtařů, kteří zde spolupracují s Aeroklubem Havlíčkův Brod. Aeroklub Praha Letňany na letišti v Brodě nedávno vybudoval svůj vlastní hangár s technickým zázemím. Brodské letiště poskytuje nejen široké letecké vyžití – vzdušný prostor v okolí bez výraznějších omezení, 1000m dlouho travnatou dráhu, plnění leteckými pohonnými hmotami - ale rovněž i prostor pro spoustu neleteckých aktivit. V blízkosti letiště se nachází golfové hřiště, rekreační chatičky a malebné okolí Vysočiny přímo vybízí k nespočtu výletů kupříkladu na nedalekou zříceninu hradu Lipnice.
Na havlíčkobrodském letišti pořádá náš aeroklub každoroční ať už motorová, nebo plachtařská soustředění stejně tak jako nyní již tradiční celorepublikové plachtařské závody, Plachtařský pohár Vysočiny, PPV. Ten se v průběhu let vyvinu z původně letního soustředění našeho Aeroklubu až na jeden z hlavních závodů plachtařské sezony.
Více o PPV

Letiště v Havlíčkově Brodě je celoroční základnou našich plachtařů, kteří zde spolupracují s Aeroklubem Havlíčkův Brod. Aeroklub Praha Letňany na letišti v Brodě nedávno vybudoval svůj vlastní hangár s technickým zázemím. Brodské letiště poskytuje nejen široké letecké vyžití – vzdušný prostor v okolí bez výraznějších omezení, 1000m dlouho travnatou dráhu, plnění leteckými pohonnými hmotami - ale rovněž i prostor pro spoustu neleteckých aktivit. V blízkosti letiště se nachází golfové hřiště, rekreační chatičky a malebné okolí Vysočiny přímo vybízí k nespočtu výletů kupříkladu na nedalekou zříceninu hradu Lipnice.

Na havlíčkobrodském letišti pořádá náš aeroklub každoroční ať už motorová, nebo plachtařská soustředění stejně tak jako nyní již tradiční celorepublikové plachtařské závody, Plachtařský pohár Vysočiny, PPV. Ten se v průběhu let vyvinu z původně letního soustředění našeho Aeroklubu až na jeden z hlavních závodů plachtařské sezony.


Více o PPV: http://www.akletnany.cz/cs/aeroklub-w10/letani-na-vetronich-w37/plachtarsky-pohar-vysociny-2015-w246/