O nás Flight school Sightseeing flights Plane rental About Aeroclub Kontakt
cz en

Flight school

Chcete se naučit pilotovat letadlo? Vyškolíme vás na motorových letounech, ultralightech nebo kluzácích až do úrovně PPL(A) s doplňujícimi kvalifikacemi jako např. lety v noci. Každý kurz je specifický s přátelským přístupem k žákovi. Letecká škola v Aeroklubu Praha Letňany je ohlášenou organizací pro výcvik CZ/DTO-25 dle nejpřísnějších platných evropských standardů. Pořádáme také teoretické kurzy, školení a přípravné semináře.

Chcete se stát pilotem? Přečtěte si, co obnáší letecký výcvik.

Pilot motorových letounů

Pilot motorových letounů

Základní letecký výcvik pro piloty začátečníky a nadšence s většími leteckými ambicemi.

Pilot ultralightů

Pilot ultralightů

Nejdostupnější, ekonomicky výhodný letecký kurz na moderních letounech. Po absolvování výcviku získáte možnost cestovat s maximálně jedním pasažérem.

Pilot kluzáků

Pilot kluzáků

Letecký kurz bezmotorového létání. Staňte se pilotem na kluzácích nebo lehkých kluzácích, které jsou přístupnější z hlediska nižší zdravotní způsobilosti.

Samostatná teoretická výuka

Hromadná teoretická výuka

Výuka probíhá prezenční formou v předem určených termínech v naší učebně na Letišti Letňany. Až na specifické předměty je společná pro výcvik PPL(a), ULL i SPL a účastní se jí většinou kolem dvaceti posluchačů. Výuka v termínu říjen – leden bývá zpravidla jeden den každý druhý víkend, přičemž přesný rozpis obdrží zájemci v záři. Výuka mimo tento hlavní termín (např. květen – červen) probíhá ve všední dny po pracovních hodinách. Rozsah výuky je daný předpisem a její přesnější popis a cenu najdete u jednotlivých výcviků.

Přihlásit se
Aktuální skupinové termíny:

Individuální teoretická výuka

Výuka probíhá prezenční formou v termínech, které si dohodne zájemce s jednotlivými instruktory. Dáváme přednost výuce v prostorách naší učebny na Letišti Letňany, ale není problém uspořádat přednášku i v prostorách, zajištěných zájemcem (typicky v jeho pracovním zázemí). Rozsah výuky je daný předpisem a její přesnější popis najdete u jednotlivých výcviků. Cena výuky je 20 000 Kč vč. DPH.

Přihlásit se
Ottománek vzdělává englidsh