Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Zimní teorie pro piloty PPL, ULL a SPL 2023/2024

Aeroklub Praha - Letňany zahajuje v sobotu 7. října 2023 v 9:00 tradiční zimní teoretickou výuku pro budoucí soukromé piloty letounů PPL(A)piloty lehkých letounů LAPL(A)piloty utralightů ULLpiloty kluzáků SPL/LAPL(S) a piloty vrtulníků PPL(H)/LAPL(H).

Teorie se koná vždy o víkendu ve vybavené učebně na letišti v Letňanech - poblíž konečné metra Letňany. Po absolvování kurzu tak v březnu 2024 můžete zahájit praktický výcvik pilota letounů, nebo kluzáků přímo v naší, nebo i v jiné škole.

Průběh teoretického kurzu pro budoucí piloty

Teoretickou výukou vás budou provázet zkušení instruktoři, kteří se prakticky věnují daným oblastem výuky, látka je tak vždy zasazena do rámce zkušeností a skutečných leteckých problémů. Rozsah výuky je celkem 100 hodin pro budoucí motorové piloty letounů a vrtulníků, 90 hodin pro piloty kluzáků a lehkých kluzáků.

V rámci kurzu probereme následující oblasti:

Dokončení teoretického kurzu

Pro dokončení kurzu musíte složit zápočtové testy z vědomostí, které jste v rámci kurzu získali. Po úspěšném složení testů získáte certifikát o absolvování kurzu a budete připraveni k úspěšnému složení teoretických pilotních zkoušek na Úřadu pro civilní letectví (ÚCL). Certifikát o absolvování kurzu je platný i pro praktický výcvik v jiné letecké škole.

Kurz je možné zkombinovat také se školením pro získání průkazu radiotelefonisty a výukou a certifikací ICAO angličtiny tak, abyste byli plně připravení pro další život letce. Cena kurzu je zvýhodněna pro budoucí piloty, kteří budou dále pokračovat v naší letecké škole v rámci praktického výcviku pilota motorových letounů PPL, pilota lehkých letounů LAPL, nebo výcviku pilota kluzáků SPL/LAPL(S).

Cena zimní pilotní teorie

Druh kurzu Forma výuky Cena včetně DPH

PPL(A,H)
U
LL

LAPL(A,H)

Skupinová (říjen až únor), 100 hodin výuky na učebně

12.000,-Kč

(9.500,-Kč)*

SPL

LAPL(S)

Skupinová (říjen až únor), 90 hodin výuky na učebně

11.000,-Kč

(8.500,-Kč)*

*Dotovaná cena platí pro žáky, kteří pokračují praktickým výcvikem pilota v Aeroklubu Praha Letňany. 

Jak se přihlásit

Pokud máte zájem zúčastnit se letošní zimní teorie, přihlaste se prosím formulářem níže, napište na vls@akletnany.cz, nebo přijďte na zahájení kurzu 7. října 2023 v 9:00 do budovy Aeroklubu Praha Letňany - budeme se těšit na další společné letecké zážitky.

Rozpis hodin teorie

Rozpis hodin teoretické výuky bude upřesněn, kurz probíhá v naší učebně na adrese Hůlkova 683. Částečně bude kurz probíhat i online.