Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letecké výlety v roce 2017

I v letošním roce jsme si připravili celou řadu leteckých výletů. Vydejte se na některý s našimi instruktory a cestujte volně letadlem po Evropě! O náklady se můžete podělit se svými leteckými kolegy - každý platí svou část výletu, zároveň máte po ruce zkušeného instruktora.

Bovec ski and raft

Téměř každá naše cesta na jih vede přes krásné letiště uprostřed Julských alp - Bovec v údolí řeky Soči. Před letošní zimní sezónou se v Bovci podařilo zprovoznit lanovku do lyžařského střediska Kanin - Sella Nevea. Dle místních průvodců tak na jaře přijde unikátní možnost - dopoledne na kopec na lyže a odpoledne raftovat v údolí.

Lyže ani raft si samozřejmě nebereme letadlem, ale půjčíme na místě. Bydlení zvolíme před letem dle aktuálních povětrnostních podmínek.

Jak vypadá bovec se podívejte do našeho reportu z raftování v Bovci.

Termín: 7. - 9. dubna

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz


Slovinsko - Alpy, jeskyně a koupačka

Mimo krásného údolí Soči jsme ve Slovinsku objevili letiště kousíček od známého jeskynního systému Postojna. Poletíme tak na sportovně poznávací výlet - jeden den na raftu v Bovci, druhý den ve vláčku v jeskyních Postojna a hned potom za teplem a slanou vodou do Portorože.

V Bovci se ubytujeme ve stanech kousek od letiště, v Portoroži na nás čeká příjemný hostel přímo na pobřeží. Podobný výlet jsme letěli i vloni :-)

Termín: 6. - 9. červenec

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz


Chorvatsko, Itálie

Chcete se vykoupat u moře a spojit to s létáním? Tento již tradiční výlet není třeba příliš představovat – opět plánujeme navštívit osvědčená letiště Vrsar, Lošinj, Portorož a Lido. Jakýkoliv let na jih je nezapomenutelný především díky hradbě Alp, kterou musíme překonat - nádherné scenerie, které si budete pamatovat dlouho, ale které vám také nedají pár dní před výletem spát kvůli neustálému sledování měnícího se počasí :-)

Činnost u letiště Vrsar je jasně určená - opalování, plavání, koukání do mapy a plánování cesty zpět.

V Benátkách po cestě zpět si můžeme pořídit 24 hodinový lístek na vodní autobusy, které jezdí prakticky od místního letiště a projet celé město. Pro unavenější piloty je pak možno zamířit na rozsáhlé pláže přímo na ostrově Lido. Více informací v reportech z posledních výprav - cesta do BenátekLošinjcesta do Vrsaru.

Termín: 22. - 26. červenec

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz

Lošinj

Alpy

Láká vás létání v horách? V průběhu letní sezóny plánujeme soustředění na některém z alpských letišť. Seznámíte se tak se specifikami létání v horském terénu a vaše létání bude zase o něco bezpečnější. Celé soustřeďení plánujeme na 4 dny až týden, není ale nutné celou dobu létat – je možné se vydat na vysokohorskou turistiku či relaxovat v okolních lázních :-) Navštívíme letiště St. Johann, Zell am See a Niederoblarn. Report z výletu do Alp.

Termín: 5. - 7. srpen

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz