Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Letecké výlety v roce 2018

I v letošním roce jsme si připravili celou řadu leteckých výletů. Vydejte se na některý s našimi instruktory a cestujte volně letadlem po Evropě! O náklady se můžete podělit se svými leteckými kolegy - každý platí svou část výletu, zároveň máte po ruce zkušeného instruktora.

Bovec ski and raft - proběhlo, report a fotky

Téměř každá naše cesta na jih vede přes krásné letiště uprostřed Julských alp - Bovec v údolí řeky Soči. Před loňskou zimní sezónou se v Bovci podařilo zprovoznit lanovku do lyžařského střediska Kanin - Sella Nevea. Lanovku jsme minulé léto vyzkoušeli - ale 40 minutovou jízdu si letos raději vychutnáme v chladnějším jarním počasí. Dle místních průvodců dostaneme unikátní možnost - dopoledne na kopec na lyže a odpoledne raftovat v údolí.

Lyže ani raft si samozřejmě nebereme letadlem, ale půjčíme na místě. Bydlení zvolíme před letem dle aktuálních povětrnostních podmínek - minulý rok jsme byli v pěkném apartmánu.

Jak vypadá bovec se podívejte do našeho reportu z raftování v Bovci.

Termín: 6. - 8. dubna

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz


 

Chorvatsko a Itálie

Chcete se vykoupat u moře a spojit to s létáním? Proletět se z Letňan až nad Středozemní moře? Opět plánujeme navštívit osvědčená letiště Vrsar, Portorož, Lido a Innsbruck. Jakýkoliv let na jih je nezapomenutelný především díky hradbě Alp, kterou musíme překonat - nádherné scenerie, které si budete pamatovat dlouho, ale které vám také nedají pár dní před výletem spát kvůli neustálému sledování měnícího se počasí :-)

Činnost u letiště Vrsar je jasně určená - opalování, plavání, koukání do mapy a plánování cesty zpět. Bydlet budeme ve vybaveném kempu u moře ve vlastních stanech.

V Benátkách po cestě zpět si můžeme pořídit 24 hodinový lístek na vodní autobusy, které jezdí prakticky od místního letiště a projet celé město. Pro unavenější piloty je pak možno zamířit na rozsáhlé pláže přímo na ostrově Lido. Více informací v reportech z posledních výprav - cesta do BenátekLošinjcesta do Vrsaru.

Termín: 19. - 22. červenec

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz

Alpy

Láká vás létání v horách? V průběhu letní sezóny plánujeme soustředění na některém z alpských letišť. Seznámíte se tak se specifikami létání v horském terénu a vaše létání bude zase o něco bezpečnější. Celé soustřeďení plánujeme na 4 dny až týden, není ale nutné celou dobu létat – je možné se vydat na vysokohorskou turistiku či relaxovat v okolních lázních :-) Navštívíme letiště St. Johann, Zell am See a Niederoblarn. Report z výletu do Alp.

Termín: 9. - 11. srpen

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz

Švýcarsko, Francie a Itálie

Láká vás létání ve vzdálenějších horách? Přidejte se na delší navigační výlet skrz celou západní část Alp - přes Innsbrusk do švýcarského Sionu, francouzskou Marseilles, z italské Verony poté Brennerským průsmykem zpět do Innsbrucku a do Letňan. Poletíme na letiště pro naprostou většinu z nás neznámá, proletíme se v blízkosti nejvyšších partijí Alp, hned vedle Mont Blancu

Výlet plánujeme na čtyři dny s pořádnou porcí letových hodin na každý den - každý den budeme ve vzduchu zhruba 3-4 hodiny.

Termín: 28. červen - 1. červenec

Přihlášky: stepan.sipal@akletnany.cz