Aero Blog Letecká škola Vyhlídkové lety Pronájem letadel O Aeroklubu Kontakt
cz en

Plachtařská sezóna 2021 zahájena

Zima byla dlouhá, covidová, šedivá. Oproti jiným rokům jsme obvyklá školení absolvovali on- line a netrpělivě očekávali příchod jara.

Jaro si ale dávalo na čas.

Abychom se trochu rozlétali dřív, než v Havlíčkově Brodě sleze z dráhy sníh, požádali jsme kamarády z Roudnice a po dva víkendy je letecky navštívili. Fotografie jsou k vidění na https://akletnany.rajce.idnes.cz/11.4.2021_Roudnice/.

Na konci dubna, skoro o měsíc později než je obvyklé, jsme se konečně dočkali. Odzimovali jsme hangár v Havlíčkově Brodě a zahájili sezónu. Nové družstvo základního výcviku započalo s létáním seznamovacích letů, piloti, kteří nebyli v Roudnici si dávali kondiční starty a sportovci vyrazili na první přelety.  24. dubna padlo několik výkonů v délce 300-430 km, o den později se tratě prodloužily přes 500 km.

Pracovní povinnosti většině z nás bohužel neumožnily letět v pondělí 26.4, kdy naši kolegové z Hronova a Hranic ulétli tratě v délce 1000 a 1250 km.

O týden později ale Honza Koťan zahájil letňanskou sezónu dlouhých tratí trojúhelníkem 760km – viz https://www.cpska.cz/public/index3.php?lpg=zobraz_let&let_id=141160

Nová sezóna je neoddiskutovatelně tady, tak doufejme, že bude úspěšná